|
draugiem.lv facebook.com twitter.com

Cūkām

Cūku nobarošanai uzņēmums piedāvā dažādus risinājumus, kas piemēroti visa veida saimniecībām. Rūpnīcā tiek ražotas pilnvērtīgas barības, kas nodrošina maksimāli iespējamo augšanas intensitāti sivēniem un nobarojamām cūkām. Saimniecības, kas izmanto savus graudus, var iegādāties dažādas papildbarības.

 

Pilnvērtīgas barības

Barības maisījums, kura sastāvs nodrošina dzīvniekam nepieciešamo diennakts devu pēc barības un bioloģiski aktīvām vielām atbilstoši tā sugai, vecumam, produktivitātei un fizioloģiskajam stāvoklim. Dzīvniekam papildus ir nepieciešams tikai dzeramais ūdens.  

 • Pilnvērtīga barība zīdējsivēniem Prestarter

Izmanto zīdējsivēniem un sivēniem atšķiršanas periodā, sākot pieradināt tos pie barības no ceturtās dzīvības dienas.  

 • Pilnvērtīga barība atšķirtiem sivēniem svarā no 10 līdz 25 kg Starter

Nodrošina labu sivēnu veselību un dzīvsvara pieaugumu, sākot šīs barības izbarošanu no 7 līdz 10 dienām pēc atšķiršanas. Ēdina neierobežoti. Vidējais barības patēriņš ir no 0,5 līdz 1 kg dienā.

 • Pilnvērtīga barība atšķirtiem sivēniem svarā no 18 līdz 40 kg Grower

Barību izmanto atšķirto sivēnu ēdināšanai neierobežotā daudzumā, parasti 0,5 līdz 2 kg dienā.

 • Pilnvērtīga barība sivēniem svarā no 25 līdz 60 kg Grower

Barību sāk izbarot, kad sivēni sasnieguši 25 kg dzīvsvaru. Vidējais barības patēriņš ir 1,5–2 kg dienā.

 • Pilnvērtīga barība nobarojamām cūkām Finisher

Lieto cūkām ar dzīvsvaru no 60 kg līdz kautsvaram. Barība dod visaugstākos dzīvsvara pieaugumus un piemērota ganāmpulkos ar augstu ģenētisko potenciālu. Vidējais barības patēriņš ir 2,5–3,5 kg dienā.

 • Pilnvērtīga barība nobarojamām cūkām Nr. 12

Ieteicams cūkām ar dzīvsvaru no 60 kg līdz kautsvaram, taču nobarošanas periods būs ilgāks. Barība ir piemērota tiem, kuri vēlas iegūt biezāku speķa kārtu bekona gaļā. Vidējais barības patēriņš ir 3–3,5 kg dienā.

 • Pilnvērtīga barība grūsnām sivēnmātēm

Ieteicams lietot sivēnmātēm pēc apsēklošanas līdz 90. grūsnības dienai. Atkarībā no sivēnmātes vecuma izēdina 2,2–2,5 kg dienā.

 • Pilnvērtīga barība zīdītājām sivēnmātēm

Ieteicams sākt izbarot no 90. grūsnības dienas visu zīdīšanas periodu līdz pat apsēklošanai. Dienas deva grūsnības periodā – 3 kg. Zīdīšanas periodā barības patēriņu aprēķina 2,5 kg + 0,5 kg uz katru zīdāmo sivēnu. Pēc sivēnu nošķiršanas līdz apsēklošanai izēdina 3–3,5 kg dienā.

 

Papildbarības

1.Papildbarības, kas satur vitamīnus, mikroelementus un aminoskābes

 • Dofeed piglet Starter 5%

Ieteicams lietot barības pagatavošanai sivēniem līdz 40 kg dzīvsvaram.

Rekomendācijas barības pagatavošanai:

sivēniem no 10–25 kg vienas tonnas pilnvērtīgas barības pagatavošanai izmanto Dofeed piglet Starter – 50 kg, graudus – 710 kg, sojas spraukumus – 240 kg;

sivēniem no 25–40 kg vienas tonnas pilnvērtīgas barības pagatavošanai izmanto Dofeed piglet Starter – 50 kg, graudus – 785 kg, sojas spraukumus – 165 kg.

 • Dofeed Pig 5%

Ieteicams barības pagatavošanai nobarojamām cūkām.

Rekomendācijas barības pagatavošanai:

nobarojamām cūkām no 40 līdz 110 kg vienas tonnas pilnvērtīgas barības pagatavošanai izmanto Dofeed Pig – 50 kg, graudus – 810 kg, sojas spraukumus – 140 kg.

 • Dofeed Sow 5%

Ieteicama sivēnmāšu barību pagatavošanai.

Rekomendācijas barības pagatavošanai:

grūsno sivēnmāšu 1 tonnas pilnvērtīgas barības pagatavošanai izmanto Dofeed Sow – 50 kg, graudus – 663 kg, sojas spraukumus – 24 kg, kviešu klijas –250 kg, kaļķu miltus – 13 kg;

zīdītāju sivēnmāšu 1 tonnas pilnvērtīgas barības pagatavošanai izmanto Dofeed Sow – 50 kg, graudus – 783 kg, sojas spraukumus – 160 kg, kaļķu miltus – 7 kg.

 

2.Papildbarība – minerālbarība, satur vitamīnus un mikroelementus

 •  Dofeed Bekons 3%

Minerālvielu, vitamīnu un citu aktīvo vielu saturoša papildbarība, kas, piejaucot graudus un proteīnu saturošas barības sastāvdaļas, paredzēta barības gatavošanai cūkām.

3.Papildbarība – proteīna koncentrāts

 • Koncentrāts nobarojamām cūkām 20%

Olbaltumvielu, minerālvielu, vitamīnu un citu aktīvo vielu saturošs koncentrāts, kas, piejaucot graudus, paredzēts barības gatavošanai cūkām.